Výtvarné-Estetické


AKTIVITY PRO ŠKOLÁKY
Trvání: bez omezení
Časkaždou sobotu od 14 do 16 hodin
Popis: Každé sobotní odpoledne probíhají tvořivá odpoledne pro děti ve věku 5-12 let, které jsou zaměřeny na pohyb, hudbu, tvoření a dramatizaci. Dramatický kroužek Chelčického štěstí pod vedením Kristýny Pluskalové.
Cílem tohoto kroužku je svobodná tvořivost dětí ve věku, kdy si již chtějí odpočinout od svých rodičů a mají radost z vlastní tvořivosti, dovádění, nacházení a objevování nového světa.
V „dramaťáčku“ tvoří divadlo, malují, sportují, hrají si a sdílejí se děti mezi sebou bez rodičů (ale rodiče mohou být samozřejmě přítomni anebo si také mohou v knihovně, hudebně či přírodní zahradě odpočinout…).
Dětský divadelní soubor Chelčické štěstí funguje v Chelčicích 20 let a v současné době jej vede zkušená lektorka Kristýna Pluskalová. Přes rok probíhají pravidelné dramatické kroužky, na jaře vznikají tance a divadla pro slavnosti v přírodní zahradě, v létě zkouší svou každoroční novou premiéru divadla na chelčickou pouť a v adventním čase děti nacvičují koledy a Živý Betlém, který hrají na Štědrý den.
Místo konání: Komunitní centrum Chelčice, Chelčice 1
Kontakt: Ing. Kristýna Pluskalová, 777 858 177, admin@linhart-chelcice.cz, www.linhart-chelcice.cz
AKTIVITY PRO TVOŘIVÉ LIDI, MALÉ I VELKÉ
Trvání: bez omezení
Časkaždou sobotu od 16 do 18 hod.
Popis: Keramické a sochařské tvoření pod vedením Kláry Kavanové Muškové probíhá každou sobotu od 16 do 18 hod. v Keramické dílně v Linhartu.
Cílem této tvořivé dílny je vlastní a fantazijní tvorba z keramické hlíny, kde vytváříme keramické výtvory, ale také sochy, objekty, které následně glazujeme, dobarvujeme barvítky či zdobíme sklem. Tato tvořivá aktivita má již v Chelčicích dvacetiletou tradici a dílnou prošly už stovky dětí i dospělých, neboť v každém z nás je „kousek malého dítěte s pestrou fantazií“. Jsou zváni všichni, kteří se chtějí vyzkoušet, co v nich dříme za tvořivost, a tak zkusí rozvinout svou jedinečnost vlastní tvorby.
Místo konání: Komunitní centrum Chelčice, Chelčice 1
Kontakt: admin@linhart-chelcice.cz, www.linhart-chelcice.cz
Dětské knihotvoření
Trvání: bez omezení
ČasKaždou druhou středu od 14 hod.
Popis: Kreativní kroužek pro děti od 5 do 10 let, při kterém sami budete překvapení, co vše hezkého se dá udělat ze starých knih, které už nikdo nechce. Kroužek povede Zuzana Návarová z Klubu vodňanských výtvarníků. V případě zájmu piště na reditel@knihovna-vodnany, nebo volejte na číslo 774 782 082. Cena za pololetí je 500 Kč.
Místo konání: Knihovna, Bavorovská 83, Vodňany
Kontakt: Městská knihovna Vodňany, Bavorovská 83, Mgr. Kateřina Mašlová, 775 393 720, sluzby@knihovna-vodnany.cz, www.knihovna-vodnany.cz
Dovedné ruce
Trvání: bez omezení
Popis: Kroužek zaměřený na práci s různými materiály, rozvíjení kreativity a jemné motoriky, učení novým výtvarným technikám. Pro děti od 1. - 5. tříd.
Místo konání: ZŠ Bavorovská Vodňany
Keramický a sochařský kroužek
Trvání: bez omezení
Čassoboty 16.00 - 19.00
Popis: Každou sobotu (od 16 do 19 hod.) se koná v Chelčickém domově sv. Linharta tvoření s hlínou - keramický a sochařský kroužek nejen pro děti (a to už od 2 let věku), ale i pro rodiče a prarodiče (příspěvek na materiál je 30 Kč "na tvořivce")
Místo konání: Chelčický domov sv. Liharta, Chelčice
Kontakt: Mgr. Klára Kavanová Mušková, 776 134 683, klara.chelcice@gmail.com, www.linhart-chelcice.cz
Keramika
Trvání: bez omezení
Časkaždou sobotu od 16.00 hod.
Popis: Příspěvek na materiál 30 Kč osoba. Kurz vede Jana Křivánková a Dagmar Švecová
Místo konání: Komunitní centrum Újezd - Hvožďany
Kontakt: heckova@muvodnany.cz
Kroužek 2D kreslení a 3D modelování s 3D tiskem
Trvání: bez omezení
Popis: Konstruování a designování různých věcí, které se pak 3D tisknou. Pro děti od 6. tříd.
Místo konání: ZŠ Alešova Vodňany
Křesťanský volnočasový klub
Trvání: 9. září 2022 - 30. červen 2023
Časkaždý pátek od 15.30 - 17.00 hod.
Popis: Ve hrách písničkách a pracovních činnostech poznávání a aplikování základů křesťanských principů postojů a chování. Klub pořádá výlety a o letních prázdninách tábor v přírodě. V zimě příprava Živého Betléma ve Vodňanech.
Místo konání: Bývalá ZUŠ, náměstí Svobody 14, Vodňany
Kontakt: Ing. Jiřina Kvasničková, 723 977 570 , www.cb.cz/husinec/
Přírodovědně
Trvání: bez omezení
Popis: Fotografický kroužek - dokumentování přírodovědných akcí, pokusů s využitím fotoaparátů anebo chytrých telefonů. Pro děti od 4. tříd.
Místo konání: ZŠ Alešova Vodňany
Výtvarný kroužek
Trvání: bez omezení
Popis: Různé výtvarné techniky, náročnější styly. Pro děti od 1. tříd.
Místo konání: ZŠ Alešova Vodňany